
P32 S
- Antal cykler 3, kan udvides til 4 (Varenummer 19720)
- Foldevinkel 60 grader
- Ikke Foldable
- Ingen parkeringshjælp
Funktioner og billeder
- Stabil, sikker og praktisk
- Patenteret håndtagslås
- Ekstremt praktisk foldning af bæreren via en stor fodpedal
- Sikker transport af næsten alle typer cykler og elcykler
- Lav vægt for høj bærekomfort og stor nyttelast
- Aftagelige afstandsholdere med én håndsbetjening
- Forudindstillet hurtigudløser for nem og sikker opspænding af bærebeslaget
- Skraldesystem til optimal fastgørelse af cykeldækkene, centreret på hjulskinnen
- Designerlamper Serie “Eli”, justerbare i bredden
- Tyverisikringsanordning med samme nøgle
Tekniske data

Ekstra enkel montering 
Værktøjsfri montering 
Tyverisikringsanordning 
Kompatibel med elcykler

| Tekniske data | P32 S |
|---|---|
| Artikel nr. | 15810 |
Antal cykler Hvor mange cykler kan der transporteres på cykelstativet på anhængertrækket. | 3, kan udvides til 4 (Varenummer 19720) |
| Kompatibel med elcykler | Ja |
| Dimensioner (BHD) | 115 x 77 x 79 cm |
| Vægt | 16 kg (16,5 kg med forlænger) |
Maks. belastning anhængertræksbelastning Anhængertrækslasten is en indikator for anhængertrækets bæreevne.Den registrerede anhængertræksvægt findes i køretøjets registreringsattest under punkt 13 og skal nøje overholdes. Anhængertræksvægten afhænger altid af køretøjet og kan derfor variere fra type til type. Ikke relevant for bagklapsstativer. | 34 kg fra SL 50 kg 54 kg fra SL 75 kg |
| Maksimal lasteevne | 54 kg (Hjulskinnebelastning = maks. 30 kg) |
Cyklens maksimale akselafstand Beskriver afstanden fra forhjulsnavet til baghjulsnavet.NOTE : Afhængigt af cyklens akselafstand kan cyklens nav stikke ud over hjulskinnen på anhængertrækket. | 125 cm |
Tileable med cykler på 60° foldevinkel: tilstrækkelig til næsten alle sedaner, station stationcars, SUV'er. | 60 grader |
| Cykelsteldiameter | op til 75 mm rundt rør eller 75 x 45 mm ovalt rør |
| Låsbar | Ja |
| Låsbar trailer | Ja |
Skinnegab Beskriver generelt afstanden fra midten af hjulskinnen til midten af hjulskinnen. | 190 / 180 mm (3. til 4. hjul) |
| Afstand fra midten af anhængertrækkuglen til midten af den første cykelskinne | 16 cm |
| EuroBE / TÜV og DEKRA godkendelse | Ja |
Cyklens maksimale hjulbredde NOTE : Afhængigt af dækkenes bredde kan det ske, at dækkene kun står op på kanterne af cykelskinnerne. | 2,8" (ca. 7 cm) 4,5" (ca. 11 0,5 cm)* *med tandbåndskonverteringssæt (valgfrit) |
| Kvalitetsprodukt fremstillet i Tyskland | Ja |
Monteringsvejledning P32 S
Tilbehør
- Rampe / Serie P og XArtikelnummer 19940
Sammenklappelig; inklusive taske.
- Udvidelsessæt til 4. hjul / P32 SArtikelnummer 19720
Forlængersæt til 4. hjul til Uebler anhængertræk P32 S .
- Afstandsstykke med tandbånd til 1 cykelArtikelnummer 19960
Aftagelig; låsbar; med kulfiberbeskyttelse;
Til alle cykelstel (inklusive kassestel) op til 120 x 80 mm. - Afstandsstykke med tandbånd til 2. cykel (til cykelholder til 3 cykler)Artikelnummer 19980
Aftagelig; låsbar; med kulfiberbeskyttelse;
Til alle cykelstel (inklusive kassestel) op til 120 x 80 mm - Abstandshalter mit Zahnband für 3./4. Fahrrad (von Rad zu Rad)Artikelnummer 19990
Låsbar; med kulstofbeskyttelse.
Til alle cykelstel (inklusive kassestel) op til 120 x 80 mm. - Gearremkonverteringssæt til fatbikes / X- og P-serienArtikelnummer 19870
Længde 46 cm; op til 4,5" dækbredde;
(1 sæt = 4 stk.)
Reservedele
- Klemme til afstandsstykkerArtikelnummer E1055
19610, 19620, 19630, 19880, 19890, 19900
- Skralde (skruet på)Artikelnummer E1875
Skralde (skruet) individuelt
- Tandrem (boltet)Artikelnummer E1642
Længde 360 mm
- Tandrem (boltet)Artikelnummer E1861
Længde 460 mm
- Skralde – komplet (skruet sammen)Artikelnummer E1876
inklusive tandrem 360 mm
- NummerpladeholderArtikelnummer E1639
X21 S , X31 S, P22 S , P32 S , F22, F32, F32 XL , F42
- Baglygteglas (venstre)Artikelnummer E1636
X21 S , X31 S, P22 S , P32 S , F22, F32, F32 XL , F42
- Baglygteglas (højre)Artikelnummer E1637
X21 S , X31 S, P22 S , P32 S , F22, F32, F32 XL , F42
- BaglygtesætArtikelnummer E1673
inklusive kabel og stik.
P32 S
- Reservenøgler (1 sæt = 2 stk.)Artikelnummer E1550
Angiv venligst lukkenummeret.
- Fodhåndtag til anhængertræksholderArtikelnummer E1662



















