
X31 S
- Număr de biciclete: 3
- Unghi de pliere de 60 de grade
- Foldable
- Fără asistență la parcare
Caracteristici și imagini
- Ușor și compact atunci când este pliat, permițând o manipulare și o depozitare ușoară.
- Blocare cu pârghie patentată
- Șină de roți ușor pliabilă datorită mânerului integrat
- Pliere extrem de convenabilă a suportului cu ajutorul unei pedale mari
- Transportul în siguranță al aproape tuturor tipurilor de biciclete și biciclete electrice
- Greutate redusă pentru confort ridicat la purtare și sarcină utilă mare
- Distanțiere detașabile cu acționare cu o singură mână
- Sistem de fixare rapidă pre-reglat pentru o tensionare ușoară și sigură a suportului de transport
- Sistem cu clichet pentru fixarea sigură a anvelopelor bicicletei, centrat pe șina roții
- Lămpi de design Serie „Eli”, reglabile în lățime
- Dispozitiv antifurt cu cheie identică
Date tehnice

Dimensiune mică de pliere 
Asamblare extrem de simplă 
Asamblare fără unelte 
Dispozitiv antifurt 
Compatibil cu biciclete electrice

| Date tehnice | X31 S |
|---|---|
| Articolul Nr | 15770 |
Număr de biciclete Câte biciclete pot fi transportate pe suportul de biciclete de pe bara de remorcare. | 3 |
| Compatibil cu biciclete electrice | Da |
| Dimensiuni (LXH) | 119 x 77 x 79 cm |
| Dimensiuni pliat (WHD) | 63 x 24 x 79 cm |
| Greutate | 16,5 kg |
Sarcină maximă sarcina barei de remorcare Sarcina barei de remorcare is este un indicator al capacității de încărcare a barei de remorcare.Sarcina înregistrată pe bara de remorcare poate fi găsită în certificatul de înmatriculare al vehiculului la punctul 13 și trebuie respectată cu strictețe. Sarcina pe bara de remorcare depinde întotdeauna de vehicul și, prin urmare, poate varia de la tip la tip. Nu este relevant pentru portbagajul hayonului. | 330,5 kg de la SL 50 kg 54 kg de la SL 75 kg |
| Capacitate maximă de încărcare | 54 kg (Sarcina pe șină = max. 30 kg) |
Ampatamentul maxim al bicicletei Descrie distanța de la butucul roții față la butucul roții spate.NOTE: În funcție de ampatamentul bicicletei, butucul bicicletei poate depăși șina roții suportului de remorcare. | 130 cm |
Tileable cu biciclete pornite Unghi de pliere de 60°: suficient pentru aproape toate limuzinele, break-urile și SUV-urile. | 60 de grade |
| Diametrul cadrului bicicletei | tub rotund de până la 75 mm sau Tub oval 75 x 45 mm |
| Încuiabil | Da |
| Remorcă încuiabilă | Da |
Gap feroviar În general, descrie distanța de la centrul șinei roții la centrul șinei roții. | 190 / 180 mm |
| Distanța de la centrul cârligului de remorcare până la centrul primei șine de bicicletă | 16 cm |
| Aprobare EuroBE / TÜV și DEKRA | Da |
Lățimea maximă a roții bicicletei NOTE: În funcție de lățimea anvelopei, se poate întâmpla ca acestea să stea în picioare doar pe marginile șinelor de bicicletă. | 2,8" (aprox. 7 cm) 4,5" (aprox. 11,5 cm)* *cu kit de conversie cu bandă dințată (opțional) |
| Produs de calitate fabricat în Germania | Da |
Instrucțiuni de asamblare X31 S
Accesorii
- Geantă de transport / X-Serie X31 SNumăr articol 19680
Geantă de transport /X-Serie pentru suportul de remorcare Uebler X31 S
- Rampă / Seriile P și XNumăr articol 19940
Pliabil; include geantă.
- Distanțier cu bandă dințată pentru 1. bicicletăNumăr articol 19960
Detașabil; blocabil; cu protecție din fibră de carbon;
Pentru toate cadrele de bicicletă (inclusiv cadrele tip cutie) de până la 120 x 80 mm. - Distanțier cu bandă dințată pentru a doua bicicletă (pentru suport pentru 3 biciclete)Număr articol 19980
Detașabil; blocabil; cu protecție din fibră de carbon;
Pentru toate cadrele de bicicletă (inclusiv cadrele tip cutie) până la 120 x 80 mm - Abstandshalter mit Zahnband für 3./4. Fahrrad (von Rad zu Rad)Număr articol 19990
Încuiabil; cu protecție din carbon.
Pentru toate cadrele de bicicletă (inclusiv cadrele tip cutie) de până la 120 x 80 mm.
Piese de schimb
- Clemă pentru distanțiereNumăr articol Art.-Nr. E1055
19610, 19620, 19630, 19880, 19890, 19900
- Suport pentru plăcuța de înmatriculareNumăr articol E1639
X21 S, X31 S, P22 S, P32 S, F22, F32, F32 XL, F42
- Lentilă lumină spate (stânga)Număr articol E1636
X21 S, X31 S, P22 S, P32 S, F22, F32, F32 XL, F42
- Lentilă stop spate (dreapta)Număr articol E1637
X21 S, X31 S, P22 S, P32 S, F22, F32, F32 XL, F42
- Braț de lampă cu balama (stânga)Număr articol E1645
X21 S, X31 S, X21 S-DC, F22, F32, F32 XL, F42
- Braț de lampă cu balama (dreapta)Număr articol E1646
X21 S, X31 S, X21 S-DC, F22, F32, F32 XL, F42
- Set de lumini spateNumăr articol E1626
Include brațul lămpii, cablul și ștecherul.
X31 S, F32, F32 XL
- Chei de schimb (1 set = 2 bucăți)Număr articol E1550
Vă rugăm să furnizați numărul de închidere.
- Manetă de picior pentru suportul barei de remorcareNumăr articol Art.-Nr. E1662
















